نیکل شادو

در این فرآيند پوششی مشكی نوک مدادی ، كه آلياژ  نيكل – قلع است ، روی قطعات نشانده می شود. اين پوشش با سختی حدود 600 ويكرز از مقاومت عالی در برابر سایش برخوردار بوده و از سوی دیگر محافظ خوبی در برابر عوامل خوردگی می باشد به نحوی كه بدون نياز به پوشش ديگری ميتواند در آبكاری های تزئينی و فنی ،خود پوشش نهايی باشد. قدرت پرتاب و بازدهی كاتدی اين الكتروليت بسيار بالاست از این رو در زمانی كوتاه پوششی تقريباً يكنواخت در تمام نقاط سطح قطعه تشكيل ميشود. اين فرآيند ميتواند مستقيما بعنوان پوشش نهايی روی فلزات يا پوشش های مس ، برنج ، برنز ،‌نيكل ، نقره ، طلا ، سرب , قلع و آلياژ قلع – سرب بنشيند.

اين فرآيند چون در مقايسه با فرآيند آبكاری كروم مشكی ، ساده تر و در مجموع ارزان تر و در مقابل عوامل خوردگی مقاوم تر و آلايندگی محيط زيست آن هم بسيار كمتر است ، لذا ميتواند جايگزين كاملاً مناسبی برای فرآيند مزبور باشد.

با توجه به ویژگی های ذکر شده ، كاربرد اين فرآيند در آبكاری شيرآلات بهداشتی ، قطعات اتومبيل ، يراق آلات ، لوستر ، جواهرات ، ابزار ، ساعت و قطعات آبكاری شده پلاستيكی و غيره روز به روز درحال افزايش می باشد.

جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر و دریافت دستورالعمل های مربوطه با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-77725840-77295635